Lekarze specjaliści

Michał Jeleń

prof. dr hab. n. med.
Patomorfolog

Specjalista patomorfolog z ogromnym doświadczeniem. Twórca i obecny kierownik Katedry Zakładu Patomorfologii i Cytologii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Główne kierunki badawcze: Badania nad morfologicznymi czynnikami prognostycznymi i predykcyjnymi w rakach piersi, przewodu pokarmowego oraz układu krwiotwórczego. Badania nad wykorzystaniem sieci neuronowych (tzw. neurokomputerów) w ocenie stopnia złośliwości, ocenie ekspresji receptorów steroidowych i białka Her-2/neu w raku gruczołu piersiowego. Prorektor bieżącej kadencji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Przewodniczący i członek komitetów naukowych Deutsche Pathologische Gesellschaft, Polskie Towarzystwo Patologów, Wrocławskie Towarzystwo Naukowe, European Society of Pathology. Wieloletni Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Patomorfologicznego.

Zakres usług:

 • biopsje aspiracyjne cienkoigłowe – wykonywane pod bezpośrednią kontrolą USG
 • konsultacje preparatów cytologicznych i histopatologicznych

Joanna Jeleń – Krzeszewska

dr n. med.
Specjalista chirurgii stomatologicznej, Implantolog

Specjalista chirurgii stomatologicznej. Adiunkt Katedry i Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wykładowca Uniwersytetu Medycznego.

Doświadczony diagnosta, uczestniczka wielu kursów stomatologicznych i implantologicznych.

Zakres usług:

 • stomatologia estetyczna
 • implantologia
 • implanto-protetyka
 • chirurgia jamy ustnej
 • periodontologia

Radosław Witkowski

Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, Implantolog

Specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej z ponad 20 letnim stażem w implantologii oraz skomplikowanych przypadkach chirurgii twarzowo-szczękowej.

Członek: Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej i Szczękowo-Twarzowej oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej.

Uczestniczył w międzynarodowych oraz krajowych kongresach EACMFS, EAO, OSIS, w Holandii, Szwajcarii, Finlandii, Szkocji, Francji, Stanach Zjednoczonych. Wykonuje zabiegi z zakresu implantoprotetyki i chirurgii rekonstrukcyjnej twarzy oraz jamy ustnej w kraju i za granicą.

Brał udział w zagranicznych szkoleniach implantologicznych w ramach systemu Branemark we Włoszech (Mediolan), w Portugalii (Lizbona), w Stanach Zjednoczonych, oraz systemu Straumann w Szwajcarii (Bern). Uczestniczył w kursach z zakresu osteodystrakcji systemu SIS (Implanty osteodystrakcyjne) w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Austrii (Gratz) w 2000 roku oraz w programie szkoleniowym systemu osteodystrakcji firmy Medartis w Niemczech (Jena) w 2005 roku. Ze względu na zainteresowanie trudniejszą odmianą implantoprotetyki, odbył szkolenia z zakresu implantologii czaszkowej oraz wykonawstwa epitez twarzy w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej oraz pracowni epitez Szpitala w Moriston w Walii w 2003 roku.

Tomasz Lewandowski

lek.
Stomatolog, endodonta

Stomatolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalizuje się w leczeniu próchnicy zębów, zapalenia miazgi i tkanek okołowierzchołkowych oraz w profilaktyce nadwrażliwości zębów.

Pasjonat leczenia pod mikroskopem i trudnych przypadków stomatologicznych wymagających przemyślanych rozwiązań.

Członek koła naukowego Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej oraz Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, brał udział w licznych konferencjach i szkoleniach. Zawodowo interesuje się głównie leczeniem endodontyczm w powiększeniu.

W relacji z pacjentem stara się zbudować więź opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Wszystkie zabiegi wykonuje z zachowaniem najnowszych standardów oraz przy maksymalnym wykorzystaniu swoich umiejętności.

Zakres usług:

 • endodoncja pod mikroskopem (najnowocześniejszy sprzęt we Wrocławiu)
 • stomatologia zachowawcza
 • leczenie kanałowe pod mikroskopem

Maciej Krzeszewski

Specjalista chirurgii dziecięcej

Lekarz medycyny – specjalista chirurgii dziecięcej. Doświadczony chirurg dziecięcy od 20 lat pracujący na Oddziale Chirurgii Dziecięcej Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka oraz Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu.

Od 18 lat wykonuje operacje zarówno techniką laparoskopową, jak i klasyczną. Życiową pasję połączył z wykonywanym zawodem. Swoje zainteresowania medyczne (laparoskopię i diagnostykę USG) – jako diagnosta i lekarz realizuje pracując od 20 lat na Oddziale Chirurgii Dziecięcej.

Od 15 lat wykonuje badania obrazowe USG zarówno u małych pacjentów, jak i dorosłych.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach – laparoskopii w Szwajcarii i Dolnośląskiej Szkole Ultrasonografii.

Autor i współautor wielu publikacji naukowych z zakresu chirurgii dziecięcej.

Wyznaje zasadę, że każdy mały pacjent to szczególny pacjent. Wymaga indywidualnego podejścia i cierpliwości. Doktor Krzeszewski to lekarz pełen pozytywnej energii, który sprawia, że dzieci pod jego opieką czują się bezpiecznie.

Zakres usług:

 • konsultacje chirurgiczne dzieci
 • diagnostyka obrazowa USG dzieci i dorosłych
 • leczenie operacyjne, operacje laparoskopowe
 • operacje prywatne dzieci z całej Polski, opieka okołooperacyjna, pełna opieka medyczna
 • chirurgia jednego dnia – bez konieczności nocowania w szpitalu
 • chirurgia dzieci minimalnie inwazyjna
 • zabiegi w znieczuleniu miejscowym – usuwanie znamion, guzków i wrastających paznokci

Zabiegi chirurgiczne: przepuklina pachwinowa, wodniak jądra, stulejka, wnętrostwo, ganglion.

Joanna Toczewska

lek. stomatolog

Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, asystentka na Katedrze Chorób Przyzębia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i uczestniczka licznych kursów z dziedziny stomatologii estetycznej, endodoncji, radiologii, protetyki.

Szkolenia: “Ochrona radiologiczna pacjenta”, “Bezpieczne i estetyczne wypełnienia kompozytowe”, kurs medyczny “Leczenie kanałowe i rekonstrukcja korony po leczeniu endodontycznym”, “Endodoncja może być skuteczna i bezpieczna”, kurs “Metody izolacji pola zabiegowego w stomatologii z zastosowaniem koferdamu OptiDam firmy Kerr”.

Konferencja naukowo-szkoleniowa “Rentgenodiagnostyka Stomatologiczna-interpretacja obrazu”, konferencja “Endo-logika, czyli jak leczyć kanałowo z głową”.

Marta Nowicka

Specjalista pediatra, Specjalizant neurologii dziecięcej

Specjalista pediatra z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi; od czterech lat starszy asystent Oddziału Neurologii Dziecięcej Szpitala DSS im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu. Aktualnie kończy specjalizację z neurologii dziecięcej.

Członek Polskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej. Specjalizację z pediatrii realizowała w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia we Wrocławiu. Przez dwa lata lekarz Pogotowia Ratunkowego. Uczestniczy w licznych konferencjach, kursach i szkoleniach; systematycznie aktualizuje swoją wiedzę medyczną zarówno w teorii jak i praktyce.

Prywatnie: matka dwóch synów.
Szkolenia:
     – Ocena Neurorozwojowa Dzieci Metodą Vojty
     – Szczepienia – aktualny stan wiedzy
     – Stany napadowe u dzieci
     – Neuroonkologia
     – Encefalopatie u dzieci
Badanie, leczenie i porady w zakresie neurologii dziecięcej. Opieka nad dziećmi zdrowym oraz chorymi, porady szczepienne, bilanse, duże doświadczenie w zakresie dolegliwości brzusznych u dzieci.

Patrycja Palkiewicz

Specjalista psychodietetyki

Specjalista psychodietetyki, life & diet coach. Ambasadorka Fundacji Jamiego Olivera „Food Revolution”. Uczestniczka konferencji dietetycznych. Członek  Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej oraz Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita.

Jest praktykiem, który ma za sobą własne doświadczenie udanej walki z nadwagą (utrata ponad 20 zbędnych kilogramów!). Kobietą świadomą, iż dzięki wsparciu specjalisty, holistycznemu podejściu, wytrwałości w realizacji planu, mądrym decyzjom żywieniowym i zmianie podejścia do własnych ograniczeń można osiągnąć wymarzony i trwały sukces. Każdy dzień pracy z ludzkim ciałem i umysłem jest dla niej wyzwaniem. To wielka odpowiedzialność móc edukować, wspierać i motywować każdego, kto dojrzewa do szeroko pojętej zmiany nawyków żywieniowych. Suma sukcesów osiąganych przez Klientów Pani Patrycji daję jej siłę do dalszego udoskonalania siebie. Potwierdza również fakt, że jeśli czegoś bardzo chcemy, to możemy to osiągnąć. Pasje Pani Patrycji przenikają się z życiem zawodowym.

Zakres usług:

 • konsultacje dietetyczne i psychodietetyczne
 • budowanie i wzmacnianie systemu motywacji do skutecznej i trwałej zmiany nawyków żywieniowych
 • dietoterapia chorób metabolicznych (m.in. cukrzyca, niedoczynność tarczycy, zaburzenia gospodarki lipidowej)
 • wspomaganie leczenia chorób dietozależnych (m.in. otyłość, nadciśnienie, miażdżyca, nowotwory jelita grubego, osteoporoza)
 • diagnostyka przyczyn nadwagi, otyłości oraz niedowagi
 • indywidualne programy odchudzające
 • zmiany nawyków żywieniowych i świadomości całych rodzin
 • eliminacja emocjonalnego podjadania połączona ze zwiększaniem świadomości własnego ciała
 • inne: dietoterapia wspomagająca zwiększenie płodności u kobiet i mężczyzn, żywienie w zespole policystycznych jajników, astmie, atopowym zapaleniu skóry, zespole jelita drażliwego.

Katarzyna Gul

Specjalista pediatra

Doświadczony lekarz specjalista chorób dziecięcych. Starszy asystent Oddziału Immunologii Klinicznej i Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. 10 lat pracowała w Szpitalu Specjalistycznym im. A. Falkiewicza we Wrocławiu na oddziale neonatologii i intensywnej terapii noworodka, pediatrii i reumatologii dziecięcej.

Równolegle zdobywała doświadczenie w przychodniach i na dyżurach medycznych. Ukończyła liczne kursy i szkolenia m.in. kurs „Szczepienia ochronne u dzieci – aktualny stan wiedzy” (kurs objęty patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego), USG w pediatrii, „Noworodek w praktyce lekarza pediatry”, „Postępowanie w wybranych stanach nagłych u dzieci”, „Wybrane problemy otolaryngologiczne noworodka i małego dziecka”, „ Postępy w neonatologii” „Problemy pediatryczne w laryngologii”.

Uczestniczy w konferencjach naukowych i posiedzeniach Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego, wzbogacając swoją wiedzę o najnowsze zalecenia i wytyczne.

Doświadczenie:

 • USG niemowląt i dzieci
 • objęcie opieką i leczeniem dzieci nowonarodzonych, dzieci z chorobami reumatologicznymi
  kwalifikacja do szczepień
 • bilanse zdrowia
 • edukacja zdrowotna i realizacja programów profilaktycznych

Adam Kutyłowski

lek. med.
Radiolog

W trakcie specjalizacji z Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i studiów na Universita’ degli Studi di Cagliari we Włoszech.

Wyjątkowo dokładny diagnosta.

Zakres usług:

 • USG brzucha dorosłych i dzieci
 • USG doppler tt. dogłowowych
 • USG tarczycy
 • USG węzłów chłonnych
 • USG układu moczowego

Anna Michalak

Radiolog

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W roku 2011 rozpoczęła specjalizację z radiologii i diagnostyki obrazowej. Obecnie pełni dyżury w Nowym Szpitalu Wojewódzkim we Wrocławiu.

Zakres usług:

 • USG jamy brzusznej
 • USG tętnic dogłowowych
 • USG żył kończyn dolnych
 • USG tkanek miękkich

Alina Poręba

Asystentka stomatologiczna

Starsza pielęgniarka, od 15 lat jest asystentką dr n. med. stomatolog, chirurga stomatologicznego Joanny Jeleń – Krzeszewskiej. Od wielu lat pracuje na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy ul. Borowskiej, wcześniej pracowała na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej.

Anna Żelawska

Rejestracja medyczna, doświadczona Recepcjonistka

5 lat pracowała jako rejestratorka w Uniwersyteckim Szpitalu Klicznym, z czego 3 lata na rejestracji w strefie triage – obszarze segregacji pacjentów od stanów lekkich do bardzo ciężkich.