Lekarze specjaliści

Michał Jeleń

prof. dr hab. n. med.
Patomorfolog

Specjalista patomorfolog z ogromnym doświadczeniem. Twórca i obecny kierownik Katedry Zakładu Patomorfologii i Cytologii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Główne kierunki badawcze: Badania nad morfologicznymi czynnikami prognostycznymi i predykcyjnymi w rakach piersi, przewodu pokarmowego oraz układu krwiotwórczego. Badania nad wykorzystaniem sieci neuronowych (tzw. neurokomputerów) w ocenie stopnia złośliwości, ocenie ekspresji receptorów steroidowych i białka Her-2/neu w raku gruczołu piersiowego. Prorektor bieżącej kadencji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Przewodniczący i członek komitetów naukowych Deutsche Pathologische Gesellschaft, Polskie Towarzystwo Patologów, Wrocławskie Towarzystwo Naukowe, European Society of Pathology. Wieloletni Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Patomorfologicznego.

Zakres usług:

 • biopsje aspiracyjne cienkoigłowe – wykonywane pod bezpośrednią kontrolą USG
 • konsultacje preparatów cytologicznych i histopatologicznych

Joanna Jeleń – Krzeszewska

dr n. med.
Specjalista chirurgii stomatologicznej, Implantolog

Specjalista chirurgii stomatologicznej. Adiunkt Katedry i Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wykładowca Uniwersytetu Medycznego.

Doświadczony diagnosta, uczestniczka wielu kursów stomatologicznych i implantologicznych.

Zakres usług:

 • stomatologia estetyczna
 • implantologia
 • implanto-protetyka
 • chirurgia jamy ustnej
 • periodontologia

Radosław Witkowski

Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, Implantolog

Specjalista chirurgii twarzowo-szczękowej z ponad 20 letnim stażem w implantologii oraz skomplikowanych przypadkach chirurgii twarzowo-szczękowej.

Członek: Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej i Szczękowo-Twarzowej oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej.

Uczestniczył w międzynarodowych oraz krajowych kongresach EACMFS, EAO, OSIS, w Holandii, Szwajcarii, Finlandii, Szkocji, Francji, Stanach Zjednoczonych. Wykonuje zabiegi z zakresu implantoprotetyki i chirurgii rekonstrukcyjnej twarzy oraz jamy ustnej w kraju i za granicą.

Brał udział w zagranicznych szkoleniach implantologicznych w ramach systemu Branemark we Włoszech (Mediolan), w Portugalii (Lizbona), w Stanach Zjednoczonych, oraz systemu Straumann w Szwajcarii (Bern). Uczestniczył w kursach z zakresu osteodystrakcji systemu SIS (Implanty osteodystrakcyjne) w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Austrii (Gratz) w 2000 roku oraz w programie szkoleniowym systemu osteodystrakcji firmy Medartis w Niemczech (Jena) w 2005 roku. Ze względu na zainteresowanie trudniejszą odmianą implantoprotetyki, odbył szkolenia z zakresu implantologii czaszkowej oraz wykonawstwa epitez twarzy w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej oraz pracowni epitez Szpitala w Moriston w Walii w 2003 roku.

Tomasz Lewandowski

lek.
Stomatolog, endodonta

Stomatolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalizuje się w leczeniu próchnicy zębów, zapalenia miazgi i tkanek okołowierzchołkowych oraz w profilaktyce nadwrażliwości zębów.

Pasjonat leczenia pod mikroskopem i trudnych przypadków stomatologicznych wymagających przemyślanych rozwiązań.

Członek koła naukowego Ortodoncji i Ortopedii Szczękowej oraz Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, brał udział w licznych konferencjach i szkoleniach. Zawodowo interesuje się głównie leczeniem endodontyczm w powiększeniu.

W relacji z pacjentem stara się zbudować więź opartą na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Wszystkie zabiegi wykonuje z zachowaniem najnowszych standardów oraz przy maksymalnym wykorzystaniu swoich umiejętności.

Zakres usług:

 • endodoncja pod mikroskopem (najnowocześniejszy sprzęt we Wrocławiu)
 • stomatologia zachowawcza
 • leczenie kanałowe pod mikroskopem

Joanna Toczewska

lek. stomatolog

Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, asystentka na Katedrze Chorób Przyzębia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i uczestniczka licznych kursów z dziedziny stomatologii estetycznej, endodoncji, radiologii, protetyki.

Szkolenia: “Ochrona radiologiczna pacjenta”, “Bezpieczne i estetyczne wypełnienia kompozytowe”, kurs medyczny “Leczenie kanałowe i rekonstrukcja korony po leczeniu endodontycznym”, “Endodoncja może być skuteczna i bezpieczna”, kurs “Metody izolacji pola zabiegowego w stomatologii z zastosowaniem koferdamu OptiDam firmy Kerr”.

Konferencja naukowo-szkoleniowa “Rentgenodiagnostyka Stomatologiczna-interpretacja obrazu”, konferencja “Endo-logika, czyli jak leczyć kanałowo z głową”.

Aleksandra Kuziel

lek. stomatolog

Stomatolog, absolwentka wydziału lekarsko- stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, w czasie studiów była członkiem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. W czasie stażu podyplomowego doskonaliła swoje umiejętności z zakresu profilaktyki próchnicy i periodontopatii, funkcjonalnej i estetycznej odbudowy zachowawczej zębów oraz endoprotetyki.

Podczas współpracy ze wszystkimi pacjentami, zarówno z tymi małymi, jak i dorosłymi skupia się na indywidualnym i kompleksowym podejściu do pacjenta, rozpoczynając od wprowadzenia prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych, które mają istotny wpływ na konieczność leczenia i jego dalszy przebieg, poprzez przywrócenie odpowiedniej estetyki oraz funkcji uzębieniu,a kończąc na kontroli i utrzymywaniu takiego stanu przez długie lata.

Sukcesywnie podnosi swoje kompetencje, uczestnicząc w licznych kursach, wykładach i konferencjach.

W wolnych chwilach zdobywa kolejne szczyty Korony Gór Polski i amatorsko gra na skrzypcach.

Maciej Krzeszewski

Specjalista chirurgii dziecięcej

Lekarz medycyny – specjalista chirurgii dziecięcej. Doświadczony chirurg dziecięcy od 20 lat pracujący na Oddziale Chirurgii Dziecięcej Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka oraz Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu.

Od 18 lat wykonuje operacje zarówno techniką laparoskopową, jak i klasyczną. Życiową pasję połączył z wykonywanym zawodem. Swoje zainteresowania medyczne (laparoskopię i diagnostykę USG) – jako diagnosta i lekarz realizuje pracując od 20 lat na Oddziale Chirurgii Dziecięcej.

Od 15 lat wykonuje badania obrazowe USG zarówno u małych pacjentów, jak i dorosłych.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach – laparoskopii w Szwajcarii i Dolnośląskiej Szkole Ultrasonografii.

Autor i współautor wielu publikacji naukowych z zakresu chirurgii dziecięcej.

Wyznaje zasadę, że każdy mały pacjent to szczególny pacjent. Wymaga indywidualnego podejścia i cierpliwości. Doktor Krzeszewski to lekarz pełen pozytywnej energii, który sprawia, że dzieci pod jego opieką czują się bezpiecznie.

Zakres usług:

 • konsultacje chirurgiczne dzieci
 • diagnostyka obrazowa USG dzieci i dorosłych
 • leczenie operacyjne, operacje laparoskopowe
 • operacje prywatne dzieci z całej Polski, opieka okołooperacyjna, pełna opieka medyczna
 • chirurgia jednego dnia – bez konieczności nocowania w szpitalu
 • chirurgia dzieci minimalnie inwazyjna
 • zabiegi w znieczuleniu miejscowym – usuwanie znamion, guzków i wrastających paznokci

Zabiegi chirurgiczne: przepuklina pachwinowa, wodniak jądra, stulejka, wnętrostwo, ganglion.

Jacek Chodorski

Specjalista chirurgii dziecięcej i specjalista neurochirurgii

Specjalista chirurgii dziecięcej i specjalista neurochirurgii, z ponad 30-letnim doświadczeniem. Od lat związany z Dolnośląskim Szpitalem Specjalistyczny im. T. Marciniaka, gdzie obecnie jest starszym asystentem w Oddziale Chirurgii Dziecięcej.

Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu (1985 r.). W 1989 r. uzyskał specjalizację I st. z chirurgii dziecięcej, w 2000 r. specjalizację II st. z chirurgii dziecięcej. W latach 1991 – 1997 pracował w Klinice Neurochirurgii AM we Wrocławiu, gdzie uzyskał specjalizacje II stopnia z neurochirurgii i neurotraumatologii w 1997roku.

Przyjmuje i leczy dzieci, młodzież i dorosłych ze schorzeniami neurochirurgicznymi.

Marta Nowicka

Specjalista pediatra, Specjalista neurolog dziecięcy

Specjalista pediatrii i specjalista neurologii dziecięcej z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Od czterech lat starszy asystent Oddziału Neurologii Dziecięcej Szpitala DSS im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej we Wrocławiu.

Członek Polskiego Towarzystwa Neurologii Dziecięcej. Specjalizację z pediatrii realizowała w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia we Wrocławiu. Przez dwa lata lekarz Pogotowia Ratunkowego. Uczestniczy w licznych konferencjach, kursach i szkoleniach; systematycznie aktualizuje swoją wiedzę medyczną zarówno w teorii jak i praktyce.

Prywatnie: matka dwóch synów.
Szkolenia:
     – Ocena Neurorozwojowa Dzieci Metodą Vojty
     – Szczepienia – aktualny stan wiedzy
     – Stany napadowe u dzieci
     – Neuroonkologia
     – Encefalopatie u dzieci
Badanie, leczenie i porady w zakresie neurologii dziecięcej. Opieka nad dziećmi zdrowym oraz chorymi, porady szczepienne, bilanse, duże doświadczenie w zakresie dolegliwości brzusznych u dzieci.

Agnieszka Pukajło-Marczyk

Dr n.med.

Specjalista pediatrii i specjalista nefrologii dziecięcej

Specjalista pediatrii i specjalista nefrologii dziecięcej. Od 2005 r. związana z Kliniką Nefrologii Pediatrycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Od 2008 r. pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskała tytuł dr nauk medycznych w dziedzinie nefrologii dziecięcej.

Aktywnie uczestniczy w zjazdach naukowych Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej oraz w szkoleniach dedykowanych pediatrom.

Nieustannie zdobywa wiedzę i doświadczenie w obu uzyskanych specjalizacjach.

Członek Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Przewlekle Chorych na Nerki Leczonych w Klinice Nefrologii Pediatrycznej we Wrocławiu.

Prywatnie mama dwóch synów, aktywna sportowo, pasjonatka dwukołowych pojazdów zarówno w ruchu miejskim jak i na traktach górskich.

Adam Kutyłowski

lek. med.
Radiolog

W trakcie specjalizacji z Radiologii i Diagnostyki Obrazowej. Absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i studiów na Universita’ degli Studi di Cagliari we Włoszech.

Wyjątkowo dokładny diagnosta.

Zakres usług:

 • USG brzucha dorosłych i dzieci
 • USG doppler tt. dogłowowych
 • USG tarczycy
 • USG węzłów chłonnych
 • USG układu moczowego