Chirurgia jednego dnia Wrocław

Chirurgia jednego dnia – to specjalny tryb hospitalizacji Pacjenta z zabiegiem chirurgicznym wykonanym w znieczuleniu ogólnym. Głównym jego założeniem jest wypis do domu w ciągu maksymalnie 24 godzin od przyjęcia. Obecnie wiele z procedur/zabiegów chirurgicznych możliwych jest do wykonania w tym trybie. Dzięki postępowi i wykorzystaniu najnowszych technik operacyjnych oraz zastosowaniu najbezpieczniejszych leków anestezjologicznych już w kilka godzin po zakończeniu zabiegu Pacjent może wrócić do domu.

Chirurgia jednego dnia Wrocław – dla kogo jest przeznaczona?

Chirurgia jednego dnia powstała z myślą o pacjentach, którym zależy na szybkim i skutecznym leczeniu a także tych, którzy pragną uniknąć niepotrzebnie długiego pobytu w szpitalu oraz zatłoczonych sal. Wiadomym jest, że podobne procedury chirurgiczne, realizowane w ramach NFZ, związane są zazwyczaj z kilkudniowym pobytem w szpitalu. Nie zawsze jest to konieczne, zwłaszcza w przypadku mało skomplikowanych zabiegów. Przebywanie poza domem może być dodatkowo stresujące, zwłaszcza dla małych pacjentów. Pobyt w szpitalu generuje również dłuższą absencję w pracy i potrzebę zwolnienia lekarskiego. Zabieg chirurgiczny, wykonany jednego dnia, to nie tylko krótszy pobyt w szpitalu, ale i zmniejszenie ryzyka związanego z zakażeniami, o które nietrudno w publicznych ośrodkach zdrowia. Większy komfort, mniejszy stres, zmniejszone ryzyko powikłań, większe bezpieczeństwo oraz krótki czas hospitalizacji sprawiają, że coraz częściej Pacjenci wybierają taki właśnie sposób przeprowadzenia leczenia.

Jako SkyMed Centrum Zdrowia jesteśmy jedynym w regionie, oraz jednym z nielicznych w Polsce, prywatnym ośrodkiem wykonującym chirurgiczne zabiegi jednodniowe u dzieci. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt oraz bezcenne i wieloletnie doświadczenie, z pomocą których jesteśmy w stanie pomóc pacjentom w każdym wieku.

Zabiegi chirurgii jednego dnia Wrocław obejmują m.in. takie choroby, schorzenia i wady wrodzone, jak:

 • przepuklina pachwinowa
 • wodniak jądra,
 • stulejka (również obrzezanie) 
 • wnętrostwo (niezstąpienie jąder),
 • ganglion nadgarstka, ganglion dołu podkolanowego.
 • duże znamiona skórne, guzki skóry
 • krótkie wędzidełko języka,
 • wyrośla przeduszne,
 • odstające uszy- plastyka 
 • palcozrost (syndactylia),
 • torbiele bocznych szyi,
 • torbiele środkowej szyi, 
 • żylaki powrózka nasiennego (laparoskopowo), 
 • torbiele moczownika, 
 • spodziectwo.

Zabiegi wykonywane w naszej klinice, w ramach chirurgii jednego dnia, stanowią doskonałe rozwiązanie wielu schorzeń chirurgicznych. Dostępne są w dogodnych terminach i nie wymagają długiego oczekiwania, jak w przypadku usług medycznych NFZ. W odróżnieniu od publicznych oddziałów szpitalnych, w Centrum Zdrowia Skymed stosujemy najwyższej jakości materiały medyczne ze źródeł bezpośrednich, z pominięciem procedur przetargowych (w których zwykle wybór pada na ofertę najtańszą). Dzięki nim zabieg przeprowadzany jest na najwyższym poziomie. Najlepsze i najnowsze środki znieczulające, które podajemy z uwzględnieniem optymalnych technik, stanowią podstawę szybkiego i bezpiecznego wypisu. Pacjent nie odczuwa dolegliwości pooperacyjnych – pozostaje pod ścisłym nadzorem anestezjologa, który kontroluje ból farmakologicznie. Pacjent po wykonanym zabiegu opuszcza klinikę samodzielnie już po 2-4 godzinach.

Jako Centrum Zdrowia Skymed oferujemy profesjonalne rozwiązanie, łatwe, wygodne i bezpieczne, zmniejszające niedogodności związane z leczeniem do niezbędnego minimum. Ceny przeprowadzanych przez nas zabiegów jednodniowych ustalane są indywidualnie w trakcie konsultacji specjalistycznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w kategorii chirurgia jednego dnia Wrocław.