Przepuklina pachwinowa Wrocław

Przepuklina pachwinowa jest najczęściej spotykanym schorzeniem chirurgicznym Pacjentów w wieku dziecięcym, wymagającym leczenia operacyjnego w trybie planowym. Występuje u dzieci w różnym wieku i w większości przypadków jest wadą wrodzoną. Dotyka zarówno chłopców, jak i dziewczynki, chociaż częściej pojawia się w przypadku pierwszej grupy. Bezpośrednia przyczyna powstawania wady nie została jednoznacznie określona. W odróżnieniu od przepukliny pachwinowej u dorosłych, która może być nabyta – w przypadku dzieci jest ona niemal zawsze wadą wrodzoną.

Rodzaje przepukliny pachwinowej

Istnieją dwa rodzaje tego schorzenia. Przepuklina pachwinowa skośna, typowa dla dzieci, umiejscowiona jest bocznie w stosunku do naczyń nadbrzusznych dolnych i polega na przesuwaniu się treści jamy brzusznej przez kanał pachwinowy. Odmiana prosta zaś, typowa dla osób dorosłych, położona jest przyśrodkowo od naczyń nadbrzusznych dolnych i powstaje na skutek osłabienia mięśni oraz powięzi w podbrzuszu, co skutkuje przeciskaniem się zawartości jamy brzusznej.

Nieleczona przepuklina pachwinowa może doprowadzić do uwięźnięcia, a w konsekwencji do niedrożności jelit, przyspieszonego tętna i w skrajnych przypadkach – do zagrożenia życia. Aby oszczędzić dziecku bólu i stresu, zaleca się wizytę u lekarza specjalisty na możliwie najwcześniejszym etapie wykrycia problemu. Jeśli chodzi o leczenie schorzenia w kategorii przepuklina pachwinowa Wrocław, istnieje wiele placówek, nie wszystkie jednak oferują usługi dopasowane do najmłodszych pacjentów – w szczególności, jeśli chodzi o możliwość zoperowania dziecka w trybie jednodniowym.

Przepuklina pachwinowa Wrocław – którą placówkę wybrać?

W Centrum Zdrowia Skymed oferujemy leczenie przepukliny pachwinowej u dzieci w trybie chirurgii jednego dnia. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mały Pacjent nie spędza całego dnia i ani jednej nocy poza domem, tym samym unika stresu związanego z pobytem w szpitalu. Aby jeszcze bardziej zminimalizować stres, podczas zabiegu i zaraz po nim, nad Pacjentem czuwa sztab wykwalifikowanych ekspertów, takich jak lekarz chirurg, anestezjolog oraz pielęgniarka, która specjalizuje się w opiece nad dziećmi po zabiegach chirurgicznych. 

Operacja przepukliny pachwinowej polega na zamknięciu przetrwałego połączenia pomiędzy jamą brzuszną, a okolicą moszny/ kanału pachwinowego i odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Mali pacjenci wybudzają się przy Rodzicach w obecności pielęgniarki i anestezjologa, który kontroluje działanie leków przeciwbólowych. Jeszcze tego samego dnia pacjent wypisywany jest do domu, gdzie w komfortowych dla siebie warunkach przejdzie przez ok. 7-dniowy okres rekonwalescencji. W pierwszych dobach po operacji lekarz i anestezjolog pozostają w stałym kontakcie telefonicznym z rodzicami. Po upływie tego czasu w Centrum Zdrowia Skymed sprawdzany jest ogólny stan pacjenta, a także usuwany jest szew skórny (zakładamy również szwy wchłanialne, które nie wymagają usuwania).

Centrum Zdrowia Skymed to miejsce polecane w kategorii przepuklina pachwinowa Wrocław. Jak potwierdzają opinie dotychczasowych pacjentów i ich rodziców, leczenie tego typu schorzeń odbywa się tu w komfortowych warunkach i w przyjemnej, bezstresowej atmosferze. Nasi mali Pacjenci są dla nas szczególnie ważni, dlatego przykładamy ogromną wagę do ich dobrego samopoczucia. Jeśli szukasz pomocy w temacie przepuklina pachwinowa Wrocław, umów się na wizytę i dowiedz się, jak pomóc swojemu dziecku.