Wnętrostwo Wrocław

 

Wnętrostwo to zaburzenie naturalnego procesu zstępowania jąder do moszny,który powinien nastąpić w życiu płodowym. Jego zasadniczym objawem jest brak gonady w worku mosznowym po urodzeniu. Istnieje wiele teorii starających się wytłumaczyć powód takiego zaburzenia, jednak w niektórych przypadkach trudno o jednoznaczną przyczynę. Według statystyk, wnętrostwo występuje częściej u wcześniaków niż w przypadku dzieci urodzonych w wyznaczonym terminie.

Jak wykryć wnętrostwo? Odpowiadamy w Centrum Zdrowia SkyMed Wrocław

Pierwsze podejrzenie wnętrostwa stawiane jest zwykle przez rodziców, którzy nie wyczuwają obecności jednego lub obu jąder u swojego dziecka. Równie często diagnoza braku jądra w mosznie pada podczas kolejnych bilansów dziecka u Pediatry. W przypadku podejrzenia wnętrostwa rodzice powinni niezwłocznie udać się do chirurga dziecięcego. Diagnostyka wnętrostwa polega na wykonaniu badania fizykalnego, badania USG lub badania laparoskopowego w przypadku tzw. jąder niebadalnych (niewyczuwalnych). Obecnie uważa się, że w większości przypadków najdogodniejszym terminem leczenia operacyjnego dziecka jest okres ok. 18. miesiąca życia. U chłopców mogą występować tzw. jądra wędrujące, które początkowo są obecne w mosznie, ale na skutek działania mięśnia dźwigacza, przedostają się czasowo do kanału pachwinowego, a nawet do brzucha. Warto więc obserwować dziecko i reagować na każdy ból pojawiający się w okolicy brzucha.

Zabieg wnętrostwa we Wrocławiu – na czym polega?

Zabieg niezstąpionego jądra ma na celu sprowadzenie gonady do worka mosznowego po właściwej stronie i umocowanie jej w nim. Podobnie jak większość innych operacji wykonywanych w Centrum Zdrowia Skymed, zabieg należy do chirurgii dnia jednego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pacjent może zostać wypisany do domu już po kilku godzinach od momentu wybudzenia. Dziecko może spokojnie wrócić do domu w dniu operacji, co niewątpliwie obniża ogólny stres okołooperacyjny. W Centrum Zdrowia Skymed dbamy o to, aby nasi mali pacjenci czuli się komfortowo, dlatego zapewniamy im opiekę najlepszych specjalistów. Zarówno podczas zabiegu, jak i po jego zakończeniu, dziecku towarzyszy lekarz chirurg, anestezjolog oraz wykwalifikowana pielęgniarka specjalizująca się w opiece okołooperacyjnej. Mały Pacjent budzi się w towarzystwie Rodziców i po kilku godzinach może wrócić do domu. Oczywiście specjaliści pozostają dostępni telefonicznie przez 24h podczas kilku następnych dni rekonwalescencji. Wszelkie dolegliwości bólowe są kontrolowane według ustalonego przez anestezjologa indywidualnego postępowania przeciwbólowego.

Centrum Zdrowia Skymed jako jedno z nielicznych w Polsce oferuje zabiegi chirurgii jednego dnia u dzieci. W kategorii wnętrostwo Wrocław odznaczamy się dbałością o samopoczucie i komfort psychiczny Małego Pacjenta. Wiemy, jak dużym przeżyciem dla malca jest wizyta w szpitalu, dlatego w Centrum Zdrowia Skymed operujemy dzieci prywatnie w trybie chirurgii dnia jednego od 2008 roku! Robimy wszystko, aby oszczędzić stresu dziecku i jego rodzicom. Jeśli szukasz specjalisty w temacie wnętrostwo Wrocław, napisz do nas i umów się na wizytę.