Strona główna » Stomatologia » Implanty stomatologiczne

Implanty STOMATOLOGICZNE Wrocław

Czym jest implant stomatologiczny?

Implant jest niewielką śrubką umieszczoną w kości szczęki lub/i żuchwy, zastępującą korzeń własnego zęba. Implanty stomatologiczne wykonywane są z tytanu, metalu doskonale tolerowanego przez organizm człowieka, co pozwala mu na szybkie zespolenie się z kością i czyni go naturalnym, bardzo stabilnym podłożem dla przyszłego zęba.

Implant zrasta się z kością (w tzw. procesie osteointegracyjnym) trwającym do kilku miesięcy i stanowi solidny fundament, na którym wykonujemy część naddziąsłową, czyli koronę, most lub protezę.

Implanty Wrocław – korzyści z posiadania

Metoda uzupełnienia brakujących zębów implantami jest najlepszą, najmniej ingerującą w pozostałe własne zęby metodą leczenia. Implanty stomatologiczne przynoszą wiele korzyści, między innymi:

– wyeliminowanie konieczności szlifowania sąsiednich, zdrowych zębów dodatkowego obciążenia, które zdecydowanie skraca ich żywotność, czego wymagają tradycyjne procedury nakładania koron i mostów;

– pomagają w zachowaniu właściwej struktury kostnej i kształtu twarzy oraz powstrzymaniu zaniku tkanki kostnej szczęk i żuchwy;

– pozwalają zrezygnować z ruchomych protez i nieestetycznych metalowych klamer;

– rekonstruowany ząb jest trwale i solidnie umocowany i w praktyce nie różni się wyglądem ani funkcjonalnością od własnych zębów.

Posiadamy ponad 20 letnie doświadczenie kliniczne!

Implanty Wrocław – postaw na najlepsze i ciesz się pięknym uśmiechem!

Zapraszamy do umówienia wizyty w Centrum Zdrowia SkyMed Wrocław.